Tekno Kuşak

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Website’lerin yeni domain uzantısı! Hepsi güvenli olacak…

03.05.2018
222

Google’ın satışa çıkardığı yeni ‘.app’ alan adı uzantısı, veri şifrelemeyi zorunlu hale getiriyor ve uygulama geliştiricilerine daha güvenli bir alternatif sunuyor

Website’lerin yeni domain uzantısı! Hepsi güvenli olacak…

Siber korsanların zaman geçtikçe daha da güvensiz bir hale getirdikleri web’de uygulama yazılımcılarının güvenli bir liman sunmak isteyen Google, yeni tanıttığı ‘.app’ uzantılı domain’de şifrelenmiş bağlantıyı zorunlu tutuyor.

.App alan adı, .com ve .net gibi üst seviye uzantıların arasına katılırken, Google tarafından sunulan şifrelenmiş iletişim protokolü üçüncü tarafların siteyle kullanıcı arasındaki etkileşimi görmesini ya da müdahale etmesini engelliyor. Google, uygulama yazılımcılarının ürünleri için geliştirdiği bu domainde, normalde bir seçenek olan HTTPS şifreleme teknolojisinin zorunlu olarak kullanılması gerektiğini belirtiyor.

“Yeni domain uygulamalarınızın indirme bağlantılarını, güncellemelerini ve içeriklerini yayınladığınız güvenli sayfalar olarak kullanabilirsiniz.” diyen Google alan adı yöneticisi Ben Fried, blog yazısında ayrıca şu cümlelere yer verdi: “Reklam odaklı virüslere ve internet servis sağlayıcılarının izleyicilerine karşı koruyan HTTPS, .app uzantılı tüm web siteleri için zorunludur.”

.App uzantısı 8 Mayıs’tan itibaren satın alınmaya başlanabilecek. Alan adı uzantısıyla ilgili detaylı bilgi get.app sitesinden öğrenilebilir.

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2010 - 2021 teknokusak.com - Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.